• Otvorenie multifunkčného ihriska

• Sobota 15. mája 2010 sa zapíše do histórie našej školy ako pamätný deň, kedy sme slávnostne otvorili multifunkčné ihrisko v areáli školy. Výnimočným bol najmä tým, že  sa ho zúčastnili  viacerí čelní predstavitelia vlády a parlamentu Slovenskej republiky:

• predseda vlády Slovenskej republiky Robert Fico
          • predseda Národnej rady Slovenskej republiky Pavol Paška
          • splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport Dušan Galis
          • minister vnútra Slovenskej republiky Robert Kaliňák
          • generálny riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti Igor Choma
          • predseda Žilinského samosprávneho kraja Juraj Blanár
          • poslankyňa Národnej rady Slovenskej republiky Viera Mazúrová
          • a iní

Na príprave tejto slávnosti sa aktívne podieľali i žiaci a zamestnanci našej školy, no predovšetkým pracovníci rôznych firiem a Obecného úradu, ktorí aj napriek nepriaznivému počasiu stihli pripraviť areál školy tak, aby sa slávnosť mohla uskutočniť v plánovanom termíne. Za to im patrí naše poďakovanie.

Celá slávnosť sa začala o druhej popoludní. Odštartovali ju športové súťaže a kultúrny program, ktorý si pripravili naši žiaci. Pre širokú verejnosť bolo pripravené pestré občerstvenie a iné atrakcie, napr. jazda na koni. Približne o štvrť na štyri sme privítali vládnu delegáciu, a to tradične chlebom a soľou. Postupne sa presunuli na ihrisko, kde sme si vypočuli slávnostné prejavy starostu obce Františka Poletu a predsedu vlády Slovenskej republiky Róberta Fica. Po prejavoch ihrisko posvätil pán kaplán. Nakoniec nasledovalo prestrihnutie pásky, slávnostný výkop lopty predsedom vlády a odovzdanie darov.

Na záver bola pripravená slávnostná recepcia v školskej jedálni s príhovorom riaditeľa školy Ľuboša Patáka a futbalový zápas medzi družstvami dospelých Novote a Ujsol z Poľska. Pre zlepšenie nálady nám po celý čas vyhrával Miro Hládek.

Multifunkčné ihrisko s umelou trávou má rozmery 52 x 27 m, má mantinely a umelé osvetlenie. Doteraz sa na ňom preinvestovalo 120 tisíc eur, z toho tretinu poskytol Úrad vlády SR a zvyšok bol doplnený z rozpočtu školy a obce. V blízkej budúcnosti sa plánuje dokončiť po obvode ihriska ľahkoatletická dráha s doskočiskom pre skok do diaľky a za bránkami ihrisko na volejbal. Tým bude športový areál s piatimi ihriskami dobudovaný a máme sa naozaj čím pochváliť, takéto športoviská nenájdeme široko-ďaleko.

Teraz je naozaj len a len na nás všetkých, akým spôsobom ich budeme využívať, aby nám vydržali čo najdlhšie!

Z programu máme fotografie aj videá:

Príchod premiéra

Prejav starostu

Prejav premiéra

Prestrihnutie pásky

Požehnanie ihriska

Podpisy do kroník

Dary

Výkop

Odchod premiéra

Z kultúrneho programu: Ukážka výcviku psov