Mgr. Martina Florková

Školská knižnica

"Knihy sú ako zrkadlo. Vidíš

v nich len to, čo už v sebe máš.”

Christopher Paolini

• Aby žiaci chodili do knižnice radi, treba im vytvoriť príjemné prostredie. Preto sme interiér knižnice zariadili tak,  aby sem žiaci mohli chodiť i na vyučovacie hodiny, besedy či iné akcie, a aby sa do knižnice radi vracali.

• Školská knižnica slúži aj ako učebňa, ktorú je možné využívať počas vyučovania, ale aj v mimovyučovacom čase, pri práci krúžkov.

• Knižný fond je priebežne dopĺňaný podľa finančných možnosti školy, tento rok sme získali v rámci projektu s názvom "Knižnica ,miesto oddychu a relaxácie"  podporovaného Nadáciou Volkswagen Slovakia značnú finančnú čiastku na vytvorenie oddychového a relaxačného prostredia.

Výpožičný poriadok

Školskú knižnicu môže navštevovať každý žiak našej školy.
Školská knižnica slúži aj pre všetkých pedagogických a nepedagogických zamestnancov školy.

Vypožičiavanie kníh je bezplatné.

Každý čitateľ je povinný vrátiť vypožičanú knihu do mesiaca od dátumu výpožičky, výpožičný čas je možné predĺžiť po vzájomnej dohode s knihovníkom.
Vypožičanú knihu si skontroluj, nedostatky nahlás knihovníkovi.
Vypožičanú knihu vráť v takom stave, v akom si si ju požičal.
Poškodenie alebo stratu knihy nahlás knihovníkovi.
Ku knihám a zariadeniu knižnice sa správaj tak, aby ešte dlho slúžila všetkým používateľom.

Čo nás čaká v  ŠKOLSKEJ KNIŽNICI

tento školský rok 2018/2019

• September

Čitateľ v školskej knižnici – oboznámiť sa so základnými pravidlami správania sa v knižnici a vypožičiavaním kníh. Rozdanie čitateľských preukazov. Vzbudiť záujem žiakov o knihy.

Záložka do knihy spája školy – Téma : Rozprávky, bájky, povesti a príbehy nepoznajú hranice  - vyhlásenie súťaže

• Október

Záložka do knihy spája školy -  ukončenie projektu a zaslanie záložiek partnerskej škole. 9. ročník česko-slovenského projektu ( 1. -30. 10. 2018)

Medzinárodný deň školských knižníc (24.10. 2018 )– 14 .ročník celoslovenského projektu       „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

• November

Čitateľský oriešok –prihlásenie sa do celoslovenskej  súťaže pre 2., 3., 4. ročník ..

• December

Čitateľský oriešok – lúskanie príbehov. (pre 2., 3. 4. ročník)

Staň sa anjelom – darovanie kníh do knižnice.

• Január

Čitateľský oriešok – ukončenie celoslovenskej čitateľskej súťaže  - odoslanie

• Február

Čitateľský maratón – čítajme si v knižnici.

• Marec

Kráľ detských čitateľov

• Apríl

Medzinárodný deň detskej knihy (2.4. 2019) – oboznámiť sa sa so životom a dielmi  Hansa Christiana Andersena  - prečítať a prerozprávať jeho najznámejšie príbehy.

Svetový deň kníh (23.4.2019) - Prečítaj spolužiakom z požičanej knihy .

• Máj

Tvoríme obal knihy – detská rozprávková ilustrácia

Burza kníh

• Jún