Navigácia

 • Florbal - Víťazstvo okresného kola

  (sven) Dňa 14.12.2017 sa naši mladší florbalisti zúčastnili kvalifikácie do okresného kola. Súťaž sa konala v telocvični Zákamennskej školy. Na tejto súťaži sa stretli 3 družstvá a to: Zákamenné, Beňadovo a Novoť. Naši žiaci celý turnaj dominovali, o čom svedčia výsledky. Ako prvý zápas sme hrali s Beňadovom, kde naši žiaci vyhrali  23 : 2. Musíme však upresniť, že toto družstvo ešte len začína.  Fotky

  Ako druhý zápas sme hrali s tímom zo Zákamenneho. Toto družstvo sme zdolali 16 : 2, čím sme si zabezpečili postup na okresné kolo z prvého miesta.

  Okresné kolo ( 11.01.2018) sa odohrávalo opäť v Zákamennom, kde si sily zmerali tieto družstvá: Zákamenné, Námestovo, Rabča a Novoť.

  Ako prvý zápas sme hrali s družstvom Zákamenného, ktorých sme zdolali : 10 : 2. Námestovské družstvo sme zdolali 6 : 2 a s Rabčou nám stačilo zremizovať, čo sa aj stalo a to s výsledkom  3:3, čím sme súťaž vyhrali. Florbalistom gratulujeme.

     

 • Vianočný koncert a jasličková pobožnosť 2017

  (mkob)Záznam vianočného koncertu, ktorý sa uskutočnil dňa 22.12.2017 vo farskom kostole narodenia Panny Márie v Novoti si môžete pozrieť tu. 

  Záznam jasličkovej pobožnosti, ktorá sa uskutočnila dňa 25.12.2017 vo farskom kostole narodenia Panny Márie v Novoti si môžete pozrieť tu.

 • Vianočný florbalový turnaj žiakov našej školy

  (sven) Dňa 28.12.2017 sa odohral vianočný florbalový turnaj žiakov našej školy. Sily si tu zmerali štyri družstvá : 1. HORŇANIA, 2. LEGENDs OF NOVOŤ, 3. PODKOPEC, 4. MLADŠÍ ŽIACI Fotky 

  Mali sme možnosť vidieť spoluprácu útočníkov, ale aj obrancov. Brankári preukázali značné zručnosti. Strávili sme príjemné športové odpoludnie.

   

   

  Výsledky turnaja:

  1. LEGENDs OF NOVOŤ

  2. MLADŠÍ ŽIACI

  3. HORŇANIA

  4. PODKOPEC

  Za najlepšieho strelca bol vyhlásený Bystričan Juraj s nastrieľanými deviatimi gólmi, na druhom mieste sa umiestnili Srogoň Marko a Michlík Šimon s nastrieľanými ôsmimi gólmi.

  Víťazom gratulujeme a tešíme sa na ďalší turnaj.                            

 • JANUÁR

  (plu) Čo nás čaká v mesiaci január

  • Konzultačný deň- 15. 1. 2018, 1. stupeň od 13.00 do 15.00, 2. stupeň od 14.00 do 15.00
  • „Čo som zažil a čo ma čaká“- výmena detí MŠ a 1. ročníka
  • „Šalianský Maťko“- súťaž v prednese povestí školské kolo- 12.1. 2018 (t. j. piatok),
  •  „Staviame zo snehu“ – spolupráca s MŠ- žiaci prvých  ročníkov a predškoláci
 • VIANOCE 2017

  Do galérie Martina Plutinská: Web stránka: VIANOCE 2017 boli pridané fotografie.

 • Vianočný koncert

  (zvaj) V kostole Narodenia Panny Márie sa v piatok 22. decembra 2017 konal Vianočný koncert pre žiakov a učiteľov ZŠ s MŠ Novoť. Ďakujeme veľmi pekne Alžbetke Serdelovej, Katke Kasanovej, Margitke Dibdiakovej, Dominike Súkeníkovej, nášmu pánovi kaplánovi Petrovi Križianovi a tiež nášmu bývalému pánovi kaplánovi Marekovi Jamrichovi, ktorý teraz pôsobí v Lokci za nádherný umelecký a hudobný zážitok, za krásnu vianočnú atmosféru, a aj takýmto spôsobom si pripraviť srdcia na príchod malého Jezuliatka.    

 • Návšteva starkých v obci

  (zvaj) Vo štvrtok 21.decembra sme navštívili našich starkých, ktorí bývajú sami. Žiačky 8. ročníka im zavinšovali a každému z nich sme spoločne upiekli, ozdobili a pripravili medovníčky. Chceli sme im urobiť radosť a vyjadriť im úctu, že na nich nezabúdame. Úsmev na tvárach a milé slová nás veľmi potešili a utvrdili v tom, že to má význam.   

 • Vianočná výzdoba našej školy

  (zvaj) Priatelia školy, rodičia, žiaci a všetci, ktorí radi zavítate na stránku našej školy. Chceme sa s Vami podeliť o našu vianočnú výzdobu, ktorú môžete zhliadnuť na chodbách našej školy, o ktorú sa pričinili naši žiaci spolu pod vedením pani učiteliek Marty Kocúrovej a Milady Zavodančíkovej.

 • Vianoce
 • Vianočná pohľadnica

  (flm,plu) Tak ako každý rok,  tak aj tento sme sa zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica, kde krásne 2. miesto získala Johanka Kondelová z III.B triedy. Srdečne jej blahoželáme a prajeme jej ešte veľa takýchto úspechov.. Sme na teba hrdí Johanka!!T

 • PYTAGORIÁDA I. stupeň - školské kolo
 • Tretiaci a štvrtáci v Martine na divadelnom predstavení "Traja veteráni"

  (flm,plu)

  Rozprávku o veľkom priateľstve, nemalom šťastí a dlhom nose  s názvom Traja veteráni , mali možnosť vidieť naši tretiaci a štvrtáci dňa 14.12. v Slovenskom komornom divadle, ktoré sídli  v Národnom dome v Martine.  Táto  divadelná adaptácia známej rozprávky o skúške, ktorou prechádza priateľstvo im ponúkla  množstvo humorných aj magických situácií. Vďaka inteligentnému zmyslu pre humor a nezameniteľnému jazyku dala  príležitosť vytvoriť dynamickú, muzikálnu inscenáciu.

    Ďalšou našou zastávkou bola návšteva - Literárneho múzea Slovenskej národnej knižnice . Deti sa stručne a im pochopiteľným spôsobom dozvedeli o Veľkomoravskej ríši, Cyrilovi a Metodovi, staroslovienčine a hlaholike, Márií Terézií , Antonovi Bernolákovi, Ľudovítovi Štúrovi. Pozornosť pútali originálne výtvarné diela slovenských umelcov, historický nábytok a rôzne písacie potreby od najstaršieho obdobia. Vzácne staroslovienske texty, kódexy, prvotlače a ďalšie cenné rukopisy. Deti najviac zaujímala hlaholika – písmo, kde ich sprievodkyňa zapojila súťažou, kníhtlač  - jej fungovanie a vznik a mnoho ďalších fotografií pripomínajúce život na dedine ich predkov.  fotky, herci (1).docx

   

 • Celoslovenská súťaž Ekoposter 2017 – Slávnostné odovzdávanie cien

  (hla) Práce našich žiakov boli zaslané do súťaže Ekoposter a ani tento rok nás naši žiaci nesklamali a obsadili víťazné priečky. Žiakov viedla Mgr. Mária Michalidesová. Fotky zo slávnostného odovzdávania cien.

  Vysledkova_listina(1).pdf​​​​​​​


  1. kategória ( žiaci 5. - 6. ročníka)  

  1. miesto: Andrea Javorová, Jessica Bulvasová, Zuzana Kuhejdová, Lýdia Serdelová(Farebný tanec prírody)

  1. miesto: Ivana Boleková, Tatiana Jamuľáková, Ivana Durčáková, Júlia Kuchťáková, Eliška Kormaňáková (Človek – priateľ, či nepriateľ prírody?)

  2. kategória (žiaci 7. - 8. ročníka)

  1. miesto – Sára Chromuľáková, Barbora Chromuľková (Zastavme to kým je čas)

  1. miesto – Natália Hrubjáková, Mária Subjaková, Tobiáš Mikolajčík (Výkrik! Alebo hrozí nám samozničenie)

  3. kategória (žiaci 9. ročníka)     

  1. miesto – Zuzana Veselovská, Nikola Vlčáková (Chráň)

  1. miesto – Žaneta Bulvasová, Simona Sliačanová (Potrebujeme vašu pomoc)

  Cena poroty

  Simona Martvoňová, Karin Pokusová (Farebný tanec prírody)


 • Martina Plutinská: Web stránka: Vianočné tvorivé dielne

  (plu) Aj tento rok si deti I. stupňa našej školy advent spríjemnili vianočnými tvorivými dielňami. Naše poďakovanie patrí mamám, otcom, babkám a ostatným príbuzným, ktorí s nami vytvárali krásne vianočné dekorácie a piekli dobroty. Tentokrát k nám zavítali aj klienti Zariadenia pre seniorov v Novoti a spoločne sme príjemné dopoludnie strávili aj s nimi. Ďakujeme!

 • Nakreslite nám Vianoce

  (mich) Výtvarné práce žiakov na tému  Nakreslite nám Vianoce boli zaslané do redakcie novín MY Oravské noviny. Fotky

  Najkrajšie práce budú odmenené a zverejnené vo vianočnom vydaní novín 19. 12. 2017. Našim výtvarníkom držíme palce!  

 • Technická olympiáda

  30. 11. 2017

  (ba) Na okresnom kole technickej olympiády v Námestove sme obsadili druhé miesto. O tento úspech sa zaslúžil Maroš Vojtkuliak(8.B) a Šimon Martvoň(8.B). Ku krásnemu druhému miestu žiakom gratulujeme.

 • Martina Plutinská: Web stránka: Beseda s policajtom

  Do galérie Martina Plutinská: Web stránka: Beseda s policajtom boli pridané fotografie.

 • Martina Plutinská: Program pre deti „Objav v sebe talent“

  (plu) Tanečník Miroslav „Bruise“ Žilka zo skupiny Old School Brothers (víťaz Slovensko má talent), pripravil špeciálny program pre deti  pod názvom „Objav v sebe talent“. V programe motivoval  žiakov k tancovaniu, športovaniu a k aktívnemu životnému štýlu. V každom dieťati je skrytý talent a Miroslav svojim príkladom chce pomôcť žiakom tento talent objaviť, pretože všetci vieme, ako je šport a pohyb dôležitý pre zdravý vývoj dieťaťa. Počas programu predviedol výnimočné choreografie, žiakov naučil niekoľko zaujímavých tanečných krokov a zapojil ich do tzv. tanečného battlu o zaujímavé ceny, vysvetlil podstatu moderných „street dance“ tanečných štýlov. Samozrejme nasledovala autogramiáda.

 • iBobor 2017
  6. 11. 2017

  (be) Od 6. do 13. novembra prebehla (opäť po roku) na našej škole informatická súťaž iBobor.

  Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 113 žiakov v štyroch kategóriách. Medzi 74 216 súťažiacimi z 992 škôl na celom Slovensku sa vôbec nestratili.

  31 žiakov sa stalo úspešnými riešiteľmi v jednotlivých kategóriách:

  • kategória Drobec (2. a 3. ročník): 9 úspešných riešiteľov
  • kategória Bobrík (4. a 5. ročník): 9 úspešných riešiteľov
  • kategória Benjamín (6. a 7. ročník): 7 úspešných riešiteľov
  • kategória Kadet (8. a 9. ročník): 6 úspešných riešiteľov

  Víťazmi vo svojom ročníku sa na našej škole stali: 

  • 3. ročník: Ján Olbert z III. B   (480. miesto na Slovensku, predbehol 11 053 žiakov)
  • 4. ročník: Lukáš Mnoheľ zo IV. C   (2 211. miesto na Slovensku, predbehol 14 700 žiakov)
  • 5. ročník: Daniel Bichel z V. A   (553. miesto na Slovensku, predbehol 16 677 žiakov)
  • 6. ročník: Tobiáš Kubala zo VI. A   (125. miesto na Slovensku, predbehol 16 966 žiakov)
  • 7. ročník: Sára Vlčáková zo VII. B   (125. miesto na Slovensku, predbehla 16 966 žiakov)
  • 8. ročník: Matej Jakubjak z VIII. B   (225. miesto na Slovensku, predbehol 14 189 žiakov)
  • 9. ročník: Šimon Kondela z IX. B   (584. miesto na Slovensku, predbehol 13 910 žiakov)

  Zároveň prebiehala aj súťaž tried v ročníku o celkovo najlepší triedny výsledok:

  V tejto súťaži rozhodoval súčet bodov každého z trojčlenného tímu + 20 bodová prémia za každého úspešného riešiteľa. A tu sú víťazné triedy:

  • 3. ročník: III. B   (III. A získala 148 bodov, III. B získala 228 bodov, III. C získala 212 bodov)
  • 4. ročník: IV. C   (IV. A získala 120 bodov, IV. B získala 196 bodov, IV. C získala 214 bodov)
  • 5. ročník: V. A   (V. A získala 280 bodov, V. B získala 260 bodov)
  • 6. ročník: VI. B   (VI. A získala 177,05 bodov, VI. B získala 210,05 bodov)
  • 7. ročník: VII. A   (VII. A získala 236,06 bodov, VII. B získala 187,71 bodov)
  • 8. ročník: VIII. A   (VIII. A získala 184,07 bodov, VIII. B získala 176,39 bodov)
  • 9. ročník: IX. B   (IX. A získala 180,39 bodov, IX. B získala 208,04 bodov)

  Všetkým zúčastneným blahoželáme!

  Podrobné výsledky nájdete v predmete Informatika / Súťaže.

  Podrobnejšie informácie o súťaži nájdete na oficiálnych stránkach súťaže iBobor.

 • III. A: Web stránka: Exkurzia - Návšteva Vojtaššákovej izby a jeho hrobu

  (Koz) Dňa 9. 11. 2017 sa naši tretiaci zúčastnili exkurzie - Návšteva Vojtaššákovej izby a jeho hrobu. Exkurziou ich sprevádzala p. Sekerášová, ktorá im porozprávala rôzne zaujímavosti zo života pána biskupa. Po návšteve pamätnej izby sa žiaci premiestnili na cintorín, kde si uctili jeho pamiatku zapálením sviečok a spoločnou modlitbou. 

strana: