Navigácia

Nedeľa 18. 3. 2018
Počet návštev: 2396019

Vitajte na stránkach našej školy!

Prajeme príjemný deň!

Novinky

 • (plu) Čo nás čaká v mesiaci marec

  • „Marec- mesiac knihy“- aktivity o knihách a o ich význame
  • „Slávik Slovenska“- školské kolo
  • „Hviezdoslavov Kubín“ (školské kolo) – súťaž v prednese poézie a prózy
  • Kultúrne vystúpenie žiakov v „CSS- Studienka“ pri príležitosti MDŽ –8. 3. 2018, o 10:00 hod., žiaci 2. ročníka a členovia Burizónu
  • „Svetový deň vody“- 22.3. 2018- aktivity v triedach
  • „Klokanko“ – matematická súťaž – 19. 3. 2018, žiaci 2.- 4. ročníka
  • „Testovanie 9-2018“- testovanie žiakov 9. r
 • Do galérie Martina Plutinská: Web stránka: Valentín na našej škole boli pridané fotografie.

  (plu) Svätý Valentín pochádzal z mesta Terni na juhu Umbrie (časť Talianska).Dátum jeho narodenia nie je známy. Ale v roku 197 sa v rodnom meste stal biskupom, neskôr pôsobil v cisárskom Ríme. Skutky, vďaka ktorým si naň všetci zamilovaní na začiatku februára spomínajú, sa spájajú s vládou cisára Claudia II, ktorý zakázal svojim vojakom uzatvárať manželstvá. Práve kňaz Valentín tento zákaz ignoroval a naďalej tajne sobášil zaľúbené páry. Tu možno hľadať pôvod sviatku zamilovaných, ktorý všetci zaľúbenci oslavujú na deň Valentínovej smrti - 14. februára. Na našej škole si deti sviatok Svätého Valentína pripomenuli vlastnoručne vyrobenými malými, milými pozdravmi, ktoré venovali svojim rodičom, učiteľom alebo kamarátom.

 • Oznamujeme žiakom 8. ročníka,že lyžiarsky a snoubordový výcvik sa presúva od stredy 28.2. prípadne ak počasie sa nezlepší tak od pondelka 5.3.

 • (plu) Čo nás čaká v mesiaci február

  • Polročné prázdniny - 2.2.2018 (piatok)
  • Rodičovské združenie rodičov žiakov 9. ročníka, (5.ročníka, 8.ročníka) – výber stredných škôl – 15.2.2018 o 14.00 hod.
  • Základný lyžiarsky a snoubordingový výcvik žiakov 8. ročníka v Krušetnici- termín: podľa snehových podmienok: 12.2. 2018- 16.2. 2018 alebo 26.2. 2018-2.3. 2018
  • Karneval –12.2.2018, v kultúrnom dome, I. stupeň a 5. ročník od 9.00 hod. do 12.00 hod., 6.- 9. ročník po 5. vyučovacej hodine
  • Zaslanie prih
 • Dňa 12.1.2018 sa uskutočnilo školské kolo Šaliansky Maťko. Porota pod vedením p. uč. Florekovej a p uč. Zavoďančíkovej si vypočula 29 súťažiacich, ktorí vystúpli v prednese povesti a rozhodla nasledovne:

  1. KATEGÓRIA: 1.m: Michaela Bichelová (2.B), 2.m: Nela Kovalčíková (2.C), Olívia Bartošová (3.A),

  3.m: Mathias Florek (3.B)

  2. KATEGÓRIA: 1.m: Rebeka Mikolajčíková(4.B), 2.m: Lukáš Jakubják(5.), Alžbeta Durčáková(4.A)

  3.m: Denisa Straková(5.A)

  3.KATEGÓRIA: 1.m: Simona Dibdiaková(6.B), 2.m: Dorota Šusteková(7.A), Oľga Durčáková(6.A),

 • (jmik) Každoročne sa naša škola zúčastňuje 24-hodinového volejbalového turanja . Nebolo tomu inak aj tento rok , keď sme sa zúčastnili tejto súťaže, ktorú organizuje TJ Oravan Námestovo.Tento rok to bol 16. ročník o pohár prmátora Námestovo. Našu školu reprezentovali žiačky 7-9.ročníka. Bojovali proti družstvám z Rabčíc, Námestova a Zákamenného. Dievčatám sa darilo v každom zápase, vyhrali hladko 2:0 akurát so Zákamenným stratili jedn set no v tajbrejku si poradili a mohli sme sa tešiť z prvého miesta .GRATULUJEME!!! No trénujte ďalej!!! fotky

 • (jmik) Naša škola v spolupráci s TJ Novoť v minulom roku vyhrala projekt od nadácie KIa a zakúpili sme 22 párov bežiek. Aj keď táto zima je nepriaznivá na sneh, v rámci TSV sme minulý týždeň využili počasie a poď ho na bežky v areáli školy. Žiaci si pochvaľovali, niektorí stáli na bežkách prvýkrát a dúfam, že to využijú postupne všetci žiaci aspoň na II.stupni. Ďakujeme nádácii KIA a TJ za spoluprácu a spolufinancovanie. foto

 • (hla) Každoročne sa naša škola zúčastňuje okresného kola "Olympiády v AJ" v našom okresnom meste. Tento rok nás v kategórii B (8 - 9 ročník) úspešne reprezentoval žiak 9.B Šimon Kondela. Obsadil úžasné druhé miesto. Jednotlivé úlohy, ktoré žiaci absolvujú sú vždy náročné a práve preto nás druhé miesto nesmierne potešilo.

 • (sven) Dňa 14.12.2017 sa naši mladší florbalisti zúčastnili kvalifikácie do okresného kola. Súťaž sa konala v telocvični Zákamennskej školy. Na tejto súťaži sa stretli 3 družstvá a to: Zákamenné, Beňadovo a Novoť. Naši žiaci celý turnaj dominovali, o čom svedčia výsledky. Ako prvý zápas sme hrali s Beňadovom, kde naši žiaci vyhrali 23 : 2. Musíme však upresniť, že toto družstvo ešte len začína. Fotky

  Ako druhý zápas sme hrali s tímom zo Zákamenneho. Toto družstvo sme zdolali 16 : 2, čím sme si zabezpečili postup na okresné kolo z prvého miesta.

 • (mkob)Záznam vianočného koncertu, ktorý sa uskutočnil dňa 22.12.2017 vo farskom kostole narodenia Panny Márie v Novoti si môžete pozrieť tu.

  Záznam jasličkovej pobožnosti, ktorá sa uskutočnila dňa 25.12.2017 vo farskom kostole narodenia Panny Márie v Novoti si môžete pozrieť tu.

 • (sven) Dňa 28.12.2017 sa odohral vianočný florbalový turnaj žiakov našej školy. Sily si tu zmerali štyri družstvá : 1. HORŇANIA, 2. LEGENDs OF NOVOŤ, 3. PODKOPEC, 4. MLADŠÍ ŽIACI Fotky

  Mali sme možnosť vidieť spoluprácu útočníkov, ale aj obrancov. Brankári preukázali značné zručnosti. Strávili sme príjemné športové odpoludnie.

  Výsledky turnaja:

  1. LEGENDs OF NOVOŤ

  2. MLADŠÍ ŽIACI

  3. HORŇANIA

  4. PODKOPEC

  Za najlepšieho strelca bol vyhlásený Bystričan Juraj s nastrieľanými deviatimi gólmi, na druhom mieste sa umiestnili Srogoň Marko a Michlík Šimon s nastrieľanými ôsmimi gólmi.

 • (plu) Čo nás čaká v mesiaci január

  • Konzultačný deň- 15. 1. 2018, 1. stupeň od 13.00 do 15.00, 2. stupeň od 14.00 do 15.00
  • „Čo som zažil a čo ma čaká“- výmena detí MŠ a 1. ročníka
  • „Šalianský Maťko“- súťaž v prednese povestí školské kolo- 12.1. 2018 (t. j. piatok),
  • „Staviame zo snehu“ – spolupráca s MŠ- žiaci prvých ročníkov a predškoláci
 • Do galérie Martina Plutinská: Web stránka: VIANOCE 2017 boli pridané fotografie.

 • (zvaj) V kostole Narodenia Panny Márie sa v piatok 22. decembra 2017 konal Vianočný koncert pre žiakov a učiteľov ZŠ s MŠ Novoť. Ďakujeme veľmi pekne Alžbetke Serdelovej, Katke Kasanovej, Margitke Dibdiakovej, Dominike Súkeníkovej, nášmu pánovi kaplánovi Petrovi Križianovi a tiež nášmu bývalému pánovi kaplánovi Marekovi Jamrichovi, ktorý teraz pôsobí v Lokci za nádherný umelecký a hudobný zážitok, za krásnu vianočnú atmosféru, a aj takýmto spôsobom si pripraviť srdcia na príchod malého Jezuliatka.

 • (zvaj) Vo štvrtok 21.decembra sme navštívili našich starkých, ktorí bývajú sami. Žiačky 8. ročníka im zavinšovali a každému z nich sme spoločne upiekli, ozdobili a pripravili medovníčky. Chceli sme im urobiť radosť a vyjadriť im úctu, že na nich nezabúdame. Úsmev na tvárach a milé slová nás veľmi potešili a utvrdili v tom, že to má význam.

 • (zvaj) Priatelia školy, rodičia, žiaci a všetci, ktorí radi zavítate na stránku našej školy. Chceme sa s Vami podeliť o našu vianočnú výzdobu, ktorú môžete zhliadnuť na chodbách našej školy, o ktorú sa pričinili naši žiaci spolu pod vedením pani učiteliek Marty Kocúrovej a Milady Zavodančíkovej.

 • (flm,plu) Tak ako každý rok, tak aj tento sme sa zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica, kde krásne 2. miesto získala Johanka Kondelová z III.B triedy. Srdečne jej blahoželáme a prajeme jej ešte veľa takýchto úspechov.. Sme na teba hrdí Johanka!!T

 • (flm,plu)

  Rozprávku o veľkom priateľstve, nemalom šťastí a dlhom nose s názvom Traja veteráni , mali možnosť vidieť naši tretiaci a štvrtáci dňa 14.12. v Slovenskom komornom divadle, ktoré sídli v Národnom dome v Martine. Táto divadelná adaptácia známej rozprávky o skúške, ktorou prechádza priateľstvo im ponúkla množstvo humorných aj magických situácií. Vďaka inteligentnému zmyslu pre humor a nezameniteľnému jazyku dala príležitosť vytvoriť dynamickú, muzikálnu inscenáciu.

 • (hla) Práce našich žiakov boli zaslané do súťaže Ekoposter a ani tento rok nás naši žiaci nesklamali a obsadili víťazné priečky. Žiakov viedla Mgr. Mária Michalidesová. Fotky zo slávnostného odovzdávania cien.

  Vysledkova_listina(1).pdf​​​​​​​


  1. kategória ( žiaci 5. - 6. ročníka)

  1. miesto: Andrea Javorová, Jessica Bulvasová, Zuzana Kuhejdová, Lýdia Serdelová(Farebný tanec prírody)

  1. miesto: Ivana Boleková, Tatiana Jamuľáková, Ivana Durčáková, Júlia Kuchťáková, Eliška Kormaňáková (Človek – priateľ, či nepriateľ prírody?)

 • (plu) Aj tento rok si deti I. stupňa našej školy advent spríjemnili vianočnými tvorivými dielňami. Naše poďakovanie patrí mamám, otcom, babkám a ostatným príbuzným, ktorí s nami vytvárali krásne vianočné dekorácie a piekli dobroty. Tentokrát k nám zavítali aj klienti Zariadenia pre seniorov v Novoti a spoločne sme príjemné dopoludnie strávili aj s nimi. Ďakujeme!

 • (mich) Výtvarné práce žiakov na tému Nakreslite nám Vianoce boli zaslané do redakcie novín MY Oravské noviny. Fotky

  Najkrajšie práce budú odmenené a zverejnené vo vianočnom vydaní novín 19. 12. 2017. Našim výtvarníkom držíme palce!

 • 30. 11. 2017

  (ba) Na okresnom kole technickej olympiády v Námestove sme obsadili druhé miesto. O tento úspech sa zaslúžil Maroš Vojtkuliak(8.B) a Šimon Martvoň(8.B). Ku krásnemu druhému miestu žiakom gratulujeme.

 • (plu) Tanečník Miroslav „Bruise“ Žilka zo skupiny Old School Brothers (víťaz Slovensko má talent), pripravil špeciálny program pre deti pod názvom „Objav v sebe talent“. V programe motivoval žiakov k tancovaniu, športovaniu a k aktívnemu životnému štýlu. V každom dieťati je skrytý talent a Miroslav svojim príkladom chce pomôcť žiakom tento talent objaviť, pretože všetci vieme, ako je šport a pohyb dôležitý pre zdravý vývoj dieťaťa. Počas programu predviedol výnimočné choreografie, žiakov naučil niekoľko zaujímavých tanečných krokov a zapojil ich do tzv. tanečného battlu o zaujímavé ceny, vysvetlil podstatu moderných „street dance“ tanečných štýlov. Samozrejme nasledovala autogramiáda.

 • 6. 11. 2017

  (be) Od 6. do 13. novembra prebehla (opäť po roku) na našej škole informatická súťaž iBobor.

  Z našej školy sa súťaže zúčastnilo 113 žiakov v štyroch kategóriách. Medzi 74 216 súťažiacimi z 992 škôl na celom Slovensku sa vôbec nestratili.

  31 žiakov sa stalo úspešnými riešiteľmi v jednotlivých kategóriách:

  • kategória Drobec (2. a 3. ročník): 9 úspešných riešiteľov
  • kategória Bobrík (4. a 5. ročník): 9 úspešných riešiteľov
  • kategória Benjamín (6. a 7. ročník): 7 úspešných riešiteľov
  • kategór
 • (Koz) Dňa 9. 11. 2017 sa naši tretiaci zúčastnili exkurzie - Návšteva Vojtaššákovej izby a jeho hrobu. Exkurziou ich sprevádzala p. Sekerášová, ktorá im porozprávala rôzne zaujímavosti zo života pána biskupa. Po návšteve pamätnej izby sa žiaci premiestnili na cintorín, kde si uctili jeho pamiatku zapálením sviečok a spoločnou modlitbou.

 • (jud)14. novembra 2017 sa v budove nového KD v Zákamennom uskutočnilo okresné kolo šachového turnaja jednotlivcov. Našu školu reprezentovali traja žiaci II. stupňa v zložení - Anton Jakubjak (8.B), Dávid Rypák (7.A) a Adam Šustek (6.B). Fotky.

  Z celkového počtu 42 hráčov, Anton skončil na 18. mieste, Dávid na 32. mieste a Adam Šustek obsadil krásne tretie miesto, čím sa zaslúžil o postup a našu školu bude ďalej reprezentovať na krajskom kole.

  Všetkým zúčastneným žiakom gratulujeme a Adamovi držíme palce v ďalšej reprezentácii.

 • Prváci vitajte medzi nami!!!Takto privítali našich najmladších žiakov ale až keď ich pasovali za riadnych žiakov našej školy. Nemali to ľahké, pretože aby vyslobodili z rúk piratov našu deviatačku, museli prejsť a splniť úlohy za ktorédostali dukáty. Pre prváčikov to bola hračka, nakoľko sú veľmi šikovní . Však pozrite si fotky